Wypełnianie kwasem hialuronowym – na czym polega i jakie są tego efekty?


Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów poprawiających kondycję skóry i służących podkreślaniu urody. Jednym z najbardziej popularnych spośród nich jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Służy on między innymi do wygładzania zmarszczek i wypełniania ich tak, by skóra twarzy ponownie odzyskała swoją gładkość i jędrność. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w naskórek preparatu z kwasem hialuronowym. Odbywa się to przy zastosowaniu preparatu ze znieczuleniem, a sam zabieg musi zostać przeprowadzony przez lekarza i po konsultacji medycznej, ingeruje on bowiem w skórę. Produkt zawierający kwas ma zazwyczaj postać elastycznego, krystalicznego żelu, który wypełnia wskazane miejsca, wygładzając bruzdy i wygładzając zmarszczki. Przy pomocy takiego zabiegu można poprawić wygląd cery i zlikwidować na przykład cienie pod oczami, kurze łapki czy bruzdę nosowo-wargową. Zabieg ten skutecznie pomaga walczyć z objawami starzenia się skóry i pozwala na odświeżenie swojego wyglądu.

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka – głównie w skórze – niestety z czasem zaczyna go ubywać, co wiąże się z pogorszeniem jej wyglądu oraz kondycji. Dlatego też z czasem warto uzupełnić jego braki. Wstrzykiwany w trakcie zabiegu preparat jest jednak tylko wypełniaczem i nie pozostanie w skórze na zawsze. To, jak długo dana osoba będzie się cieszyć efektami zabiegu, zależy od osobistych uwarunkowań i od tego, jak zareaguje jej organizm na podany preparat. Istotny jest także poziom jego usieciowienia. Im bardziej kwas jest usieciowiony, tym dłużej ma on szansę utrzymywać się w tkance skóry. Ogólnie przyjmuje się, że efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym są widoczne średnio od pół roku do półtora. Jest to więc indywidualna kwestia.

Wypełnianie kwasem hialuronowym jest więc zabiegiem, który przynosi wymierne korzyści w kwestii poprawienia wyglądu i kondycji skóry twarzy. Należy pamiętać jednak o tym, że jest to zabieg medyczny i w celu jego przeprowadzenia powinno się skorzystać z usług doświadczonego lekarza.

Dodatkowe informacje: izabelacytrowska.pl