Właściwości dachówki ceramicznej


Spośród wszelkich możliwych pokryć dachowych to właśnie dachówka ceramiczna ma chyba najszerszy wachlarz zastosowań, wynikający z jej dość nietypowego, bo bardzo małego rozmiaru. Tworzona z niewielkich płytek może zostać wykorzystana na dachu o dowolnej wielkości czy kształcie. Świetnie odnajduje się nawet na najbardziej nietypowych konstrukcjach obiektów. Takie pokrycia dachowe Poznań często wykorzystuje się na skomplikowanych dachach, których struktura i typ nie pozwala zastosować na nich bardziej tradycyjnych pokryć, takich jak beton czy blacha.

Możliwość dostosowania się niemalże do każdej wielkości i konstrukcji dachu nie jest jednak jedyną zaletą dachówki ceramicznej, albowiem to, co także wyraźnie ją wyróżnia, to jej trwałość, potrafiąca zapewnić dachowi nawet stuletnią wytrzymałość! Oczywiście w dużej mierze jest ona też zasługą specyfiki wykonania, ale jeśli tylko takie pokrycie wykona się u zaufanego i sprawdzonego producenta, z całą pewnością będzie ono dumą budynku przez przynajmniej kilkadziesiąt lat, a może nawet i dłużej.

Charakter i własności dachówki ceramicznej można dowolnie zmieniać za sprawą zastosowania na jej powierzchni odpowiedniego pokrycia. Dodatkowe powłoki uszlachetniające tworzone są zwykle z glazury bądź angoby. Zmieniają one strukturę ceramicznego materiału i doprowadzają do tego, że ceramiczne pokrycia dachowe Poznań stają się idealnie gładkie w dotyku, a dzięki temu uzyskują przy okazji lekko połyskujące, stosunkowo nowoczesne wykończenie. Możliwości kolorystyczne raczej też nie pozostawiają tutaj wiele do życzenia. Pokrycia ceramiczne mogą mieć przeróżne barwy, a przy tym prawie zawsze wykazują się świetną trwałością koloru.

Często zamiast szukać jakichś niecodziennych i nietypowych rozwiązań, co często robi się na siłę, warto zastosować to, co już w wielu przypadkach znakomicie się sprawdziło. Pokrycia ceramiczne są naprawdę dobrym wyborem w swojej kategorii. Łączą w sobie wysoką jakość z estetyką i całkiem atrakcyjną ceną wykonania.

Więcej informacji: www.polwest.pl