Jakie zadanie spełnia ekran spawalniczy?


Co to w ogóle jest, ten ekran spawalniczy? Zbudowany jest z lekkiego metalowego stelaża i rozłożonej na nim folii ochronnej. Ze względu na swoją niska masę jest bardzo łatwy w przenoszeniu.

Konstrukcja taka jest bardzo stabilna, minimalizując ryzyko przewrócenia ekranu. Profile stalowe, pomalowane czarną oraz półmatową farbą są konstrukcją tejże ramy. Zadanie, jakie maja spełniać takie ekrany spawalnicze to ochrona przed niebezpiecznym promieniowaniem. Jednak nie wszystkie ekrany maja taki sam kolor. A dlaczego tak jest?

Zacznijmy od tego, że wyróżniamy cztery takie kolory czyli rodzaje ekranów. Uszeregujmy:
– czerwony
– brązowy
– zielony jasny
– ciemnozielony mat
Różnią się tylko stopniem przezroczystości, ale tak naprawdę wszystkie chronią tak samo przed promieniowaniem i są tak samo skuteczne i bezpieczne.

Montaż takie ekranu jest banalnie prosty. Za pomocą śrubokrętu i płaskiego klucza w bardzo szybki sposób można złożyć go i użyć do ochrony przed promieniowaniem. Tak więc montaż, a także demontaż są bardzo proste i nie sprawiają problemów. Ekrany spawalnicze to lekka i stabilna konstrukcja, a lekki stelaż z folią spawalniczą jest wygodny w przenoszeniu.

Ekrany maja przede wszystkim chronić przed bardzo szkodliwym promieniowaniem IR i UV, który powstaje podczas prac spawalniczych przy użyciu łuku elektrycznego. Użycie ich na terenie stanowisk spawalniczych ma osłaniać osoby nie biorące udział w tychże pracach. Wysoka skuteczność i maksymalnie 10% odbijanego światła daje nam dużą ochronę przed ryzykiem promieniowania. Czas, jaki potrzebuje folia samogasnąca po usunięciu płomienia to 3 sekundy.

Ekrany spawalnicze są niezbędnym czynnikiem podczas prac spawalniczych i bez nich nie byłoby możliwe bezpieczne wykonywanie takich zadań. Chronią bardzo skutecznie przed promieniowaniem i są bezpieczne, a także łatwe do złożenia oraz do przenoszenia, co czyni je bardzo użytecznymi. Cztery rodzaje kolorów to tylko stopień przepuszczalności światła, ale wszystkie tak samo chronią przed zagrożeniem promieniowania.

Ekrany spawalnicze: https://ekranypcv.pl/