Jak zostać dekarzem poprzez praktykę?


Niektórych zawodów nie trzeba się uczyć ani na studiach, ani na żadnych specjalnych szkoleniach czy kursach, opartych w głównej mierze na nużących zajęciach teoretycznych. Istnieją dwie podstawowe formy ścieżki zawodowej w karierze dekarza. Jeżeli więc nie chcesz podążać tą najbardziej pospolitą, opartą na tradycyjnej edukacji formalnej i skoncentrowanej głównie na nauce teorii, spróbuj pójść zupełnie inną przeciwstawną drogą i zdobądź zawód wyłącznie poprzez praktykę, co też jest możliwe.

Niejeden dekarz Poznań tak zresztą właśnie zaczynał. W przypadku różnych prac fizycznych, związanych z rzemieślnictwem, człowiek zwykle najlepiej uczy się na własnych błędach, więc im szybciej dasz sobie okazję do samodzielnego popełniania tych błędów, tym lepiej dla ciebie i twoich zawodowych kompetencji. Na tej ścieżce zawodowej opartej na czystej praktyce przydadzą ci się jednak jakieś znajomości. Ktoś musi przecież to wszystko ci pokazać. Rozejrzyj się zatem za jakimś bardziej doświadczonym dekarzem lub spróbuj przynajmniej zapoznać się z kimś, kto mógłby ci pomóc wejść do branży.

Aby uzyskać uprawnienia do samodzielnego wykonywania zawodu dekarza, musisz przystąpić do egzaminu zawodowego w trybie eksternistycznym, który stanie się dla ciebie dostępny dopiero po zdobyciu dwuletniego doświadczenia w zawodzie. Egzamin ten jest przygotowywany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Zgłaszasz się zatem do niej, umawiasz się na wybrany termin i następnie robisz wszystko, by zdać test za pierwszym razem. To sprawi, że będziesz mógł pracować jako wykwalifikowany dekarz Poznań, któremu większość klientów od razu zaufa – właśnie z uwagi na jego kwalifikacje.

Po tym podstawowym egzaminie wolno ci przystąpić jeszcze do dwóch kolejnych egzaminów – egzaminu czeladniczego oraz egzaminu mistrzowskiego. Oba odbywają się w specjalnej Izbie Rzemieślniczej. Do każdego z nich można jednak przystąpić dopiero po przepracowaniu w zawodzie odpowiedniej ilości lat, co tylko wskazuje na to, jak ważna w pracy jest praktyka.

Koniecznie odwiedź stronę: https://poznan-dekarstwo.pl/