Czy sprzedaż katalizatorów w Poznaniu się opłaca?


Skup metali kolorowych i szlachetnych to świetny sposób by zarobić trochę pieniędzy. jednymi z najbardziej dochodowych metali kolorowych są miedź i aluminium. Jednak ich cena nawet w połowie nie jest tak duża jak metali znajdujących się w popularnych katalizatorach samochodowych.

Katalizator to jedna z części układu wydechowego, który odprowadza spaliny z silnika na zewnątrz. W samochodach możemy je spotkać od początku lat osiemdziesiątych, znajdziemy je w każdym współczesnymi aucie osobowym. Katalizator poprzez swoje działanie ma ograniczyć emisję szkodliwych substancji obecnych w spalinach produkowanych przez samochód. Wyglądem przypomina blaszaną puszkę umieszczoną gdzieś pomiędzy tłumikiem, a kolektorem wydechowym. W środku tej puszki znajduje się struktura przypominająca siateczkę, lub plaster miodu. W jej środku zawarte są różne substancje jak rod, pallad czy platyna. Nie trzeba nikogo informować, że są to pierwiastki o dużej cenie rynkowej. Z tego powodu cena katalizatorów samochodowych bije wszelkie rekordy na skupach metali.

Istnieją specjalistyczne firmy, które segregują katalizatory według marki i typu samochodu. Każdy katalizator zawiera inne ilości danych metali co wpływa na ich cenę. W takich miejscach sprzedamy katalizator w korzystniejszej cenie niż na zwykłym skupie złomu. Jak znaleźć takie firmy w naszej okolicy. Gdzie skupuje katalizatory Poznań? Łatwo znaleźć taką firmę przeszukując listę lokalnych firm na różnych serwisach ogłoszeniowych. Rynek jest obecnie nasycony i w Poznaniu znajdziemy na prawdę dużo takich firm. Ostatnio pojawiła się też możliwość sprzedawania katalizatorów wysyłkowo. Zdalnie otrzymujemy wycenę dla naszego katalizatora i po otrzymaniu przez skup przesyłki gotówka wpływa na nasze konto. Należy jednak uważać na nieuczciwe skupy. W przypadku stacjonarnego skupu katalizatorów w Poznaniu mamy pewność, że otrzymamy pieniądze, dostajemy je tak na prawdę od ręki. Rynek katalizatorów wydaje się obecnie rosnąć, dlatego warto się nim zainteresować.

Więcej informacji: http://poznan-tlumiki.pl/