Kurtyny paskowe i inne

Posted by

Kurtyna paskowa, kurtyna na drzwi czy też kurtyny spawalnicze to bez wątpienia nader przydatne artykuły. Istotę tego rodzaju kurtyn najlepiej wyłożyliby nam ci wszyscy, którzy mają do czynienia na co dzień z takimi rzeczami. Skoro jednak nie mamy nikogo takiego na podorędziu, spróbujmy sami uporać się z tą kwestią.
Kurtyna paskowa to sposób na oddzielenie od siebie dwóch pomieszczeń, np. hali produkcyjnej od magazynu. Ale można też zastosować je do przedzielenia jakiegoś większego wnętrza. Mają one to do siebie, że formalnie rozgraniczają przestrzenie, a jednocześnie swobodnie można przez nie przechodzić lub przejeżdżać, np. wózkami widłowymi. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż tradycyjne drzwi.
Inną funkcję pełnią natomiast Kurtyny paskowe czy też kurtyny spawalnicze. Te mają na celu przede wszystkim ochronę przed działaniem jakiś szkodliwych czynników. Są one tym samym swoistymi zaporami czy barierami.
Tak więc, widać wyraźnie, że bez takich swoistych kurtyn byłoby się trudno w niektórych obszarach po prostu obejść. A jak to było, kiedy takie rzeczy nie istniały? No cóż, wielu różnych artykułów kiedyś nie mieliśmy do swojej dyspozycji i trzeba było jakoś sobie radzić.