Jak dbać o zęby?

Posted by

Codzienna higiena jamy ustnej powinna być priorytetem dla każdej osoby. Mycie zębów po każdym posiłku to podstawa, którą można uzupełnić nitkowaniem przestrzeni między zębowej oraz płukaniem jamy ustnej płynem antybakteryjnym. Te dodatkowe zabiegi pozwolą nam na długo utrzymać stan naszych zębów w bardzo dobrej kondycji.
Oprócz higieny jamy ustnej, bardzo ważne są regularne wizyty u lekarza stomatolog wola. Przynajmniej raz do roku, jeśli nie odczuwamy żadnego bólu, powinniśmy udać się na wizytę kontrolną. Dentysta podczas wizyty sprawdzi czy na powierzchni naszych zębów nie pojawiają się jakieś zmiany, na przykład próchnica. Tylko dentysta jest w stanie prawidłowo określić stan zdrowia naszych zębów. Jeśli stwierdzi on jakieś nieprawidłowości, zaproponuje metody leczenia, jeśli nie to umówi nas na kolejna wizytę kontrolną.
Zdrowe zęby to nie tylko piękny uśmiech, to również dobry stan zdrowia całego naszego organizmu. Jeśli nasze zęby zaatakowała próchnica, której nie leczymy, to może to niekorzystnie wpływać na cały organizm, ponieważ bakterie przedostają się do wnętrza organizmu, powodując różne schorzenia.