Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 15 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
18-03-2012, 19:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2012 20:35 przez domator.)

Osiedle Klimontowska: Jakie są minusy tej inwestycji, co przemawia na jej niekorzyść?
Dobrze jest poznać słabe strony miejsca, gdzie zamierzamy mieszkać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2012, 19:15

Rozkłady mieszkań to bolączka bardzo wielu obecnie powstających inwestycji. Szukając mieszkania widziałam wiele cudacznych rozwiązań. A wydawać by się mogło, że czasy Alternatywy 4 już dawno minęły i odrobinę kultury w budownictwie można zaobserwować. Niestety i w tej inwestycji nie zabrakło niezbyt przemyślanych rozkładów mieszkań. Myślę, że najbardziej rzucają się w oczy mieszkania od północy, te trzypokojowe. Mnóstwo miejsca zmarnowane na komunikację - i to dosłownie zmarnowane, bo ciężko wymyślić sposób wykorzystania tak skonstruowanego przedpokoju na coś innego niż galerię obrazów na ścianie. W mieszkaniu ciemno, bo wszystkie okna od północy (w dodatku aneks kuchenny w głębi, bez okna), co spotęgowane jest jeszcze rozwiązaniem balkonu. Za to łazienka ma okno, co jest niewątpliwym plusem Smile

Drugim minusem są plany developera. Gdy tylko nadarzy się okazja, powstaną kolejne trzy budynki, takie same jak teraz, między obecnymi a osiedlem Palmowa, czyli po drugiej stronie drogi osiedlowej. W zasadzie to dwa minusy, jeden przejściowy, ale duży - kto kiedykolwiek miał okazję mieć budowę pod oknem ten wie, o czym mówię... Drugi długoterminowy: czy nie będziemy sobie niechcący zaglądać w nasze duże okna.
03-04-2012, 18:17

Hm.... ja nie bo mam tzn będę miał okno od południa, tutaj chyba już niczego nie wcisną ;-)?
03-04-2012, 18:35

(03-04-2012 18:17)Tomasz Zet napisał(a):  Hm.... ja nie bo mam tzn będę miał okno od południa, tutaj chyba już niczego nie wcisną ;-)?

Tomku, właśnie od południa mają być trzy takie same bloki, między naszym osiedlem a tym, co z okna będziesz widział.
03-04-2012, 20:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2012 20:47 przez Tomasz Zet.)

Na tym terenie, który wedle wizualizacji ma należeć do osiedla i który obecnie jest placem budowy jakoś mało miejsca. Musiałby te budynki sąsiadować ze sobą na jakieś 5 m, chyba, że mówimy tu o dzikiej przestrzeni tj miejsca z którego robiłem poniższe zdjęcie

Załączone pliki Obrazki
Zdjęcie0122.jpg   
03-04-2012, 21:31

(03-04-2012 20:41)Tomasz Zet napisał(a):  Na tym terenie, który wedle wizualizacji ma należeć do osiedla i który obecnie jest placem budowy jakoś mało miejsca. Musiałby te budynki sąsiadować ze sobą na jakieś 5 m, chyba, że mówimy tu o dzikiej przestrzeni tj miejsca z którego robiłem poniższe zdjęcie

No na razie się nie zmieszczą, dlatego też nie zostały wybudowane. Między osiedlem Klimontowska a osiedlem Palmowa jest pas ziemi, którego właściciel nie chciał sprzedać ani jednemu, ani drugiemu developerowi, dlatego też zamiast 6 budynków powstały 3. Jest to jednak tylko kwestią czasu, kiedy właściciel się zdecyduje jednak sprzedać ziemię. To nie są informacje wyssane z palca, uzyskałam je bezpośrednio u BJM development, nie kryją się ze swoimi planami.
01-05-2012, 21:17

Nie spodobało mi się to, że do tego kanałku przy Lucerny tak jawnie, po chamsku ścieki lecą z jakiejś pomarańczowej rury :-(
28-08-2012, 08:50

ja mam kilka uwag co do mieszkań 38m - tutaj wiem jak to wygląda, bo byłam wczoraj na budowie

- drzwi wejściowe zachodzą na drzwi łazienkowe (%8%*$% wtf?) na rysunku jest inaczej... nie wiem tylko czy to ma jakieś znaczenie... niby odstępstwo od projektu i jak dla mnie znaczące
- maluteńkie okno w kuchni, może kiedyś wspólnota pozwoli to przebudować Smile
- i jeszcze jedno przełączniki światła usytuowane np. w kuchni na wysokości 2,1m...

układ też jest niefortunny, ale na niego już mam patentSmile
29-08-2012, 20:09

Na wysokości "2,1 m" to chyba raczej puszka jest, nie przełącznik światła.
29-08-2012, 21:37

hehe to kiepsko, my juz kupujemy zatem drabine, a moze stalas na glowie ? Smile
31-08-2012, 09:01

taaak, myślę, że nie tylko drabinę powinniście kupić, chociaż z tym to się człowiek raczej rodzi...

nie, nie jest to puszka, ani zakrywany kontakt, w mieszkaniu 38,05m2 na lewej ścianie w kuchni, na wysokości, patrząc na zdjęcia, raczej 2,3m, znajduje się przełącznik światła, a że był z nami p. Szeląg, który jest kierownikiem budowy mam 100% pewność tego co piszę...

a dla drabiniastych z zaburzeniami pionu mam zdjęcia z 27.08 chociaż, po sarkazmie z jakim piszą wnioskuję, że doskonale znają aktualny stan swojego mieszkania Smile
14-09-2012, 13:21

a to ten Pan Szeląg wyjaśnił po co tak wysoko jest przełącznik?
Co sie nim włącza, światło w kominie wentylacyjnym?
15-10-2013, 13:35

Witajcie, Czy możecie mi powiedzieć na co zwracać uwagę podczas odbioru mieszkania w tej inwestycji? Dzięki - Nowy Smile
15-10-2013, 14:15

(15-10-2013 13:35)Gość napisał(a):  Witajcie, Czy możecie mi powiedzieć na co zwracać uwagę podczas odbioru mieszkania w tej inwestycji? Dzięki - Nowy Smile

Tynki, szyby i okna, wentylacje, fugi i płytki na balkonie, balustrada, wymiary, kąty...
Jest tego cała masa, najlepiej robić to z fachowcem.

Pozdr
15-10-2013, 15:44

Dzięki za odpowiedź. Bardziej mi chodzi o to co u was jest do poprawy - w czym niedomaga deweloper.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów
Partnerzy serwisu: Warszawa.cz , Krakowm.pl ,

Dom Wawa