Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 16 Głosów - 3.25 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
28-03-2012, 20:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2012 13:30 przez domator.)
Post: #1

Osiedle Ogrody Ochota: Jakie są minusy tej inwestycji, co przemawia na jej niekorzyść?
Dobrze jest poznać słabe strony miejsca, gdzie zamierzamy mieszkać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2012, 22:22
Post: #2

W bliskim sąsiedztwie ma powstać sortownia śmieci!
Ponad 8 hektarów na terenie Rakowa należy do warszawskiego MPO, które pod koniec 2010 roku wystąpiło o zgodę na wybudowanie w tym miejscu sortowni śmieci. Sortowanie i składowanie 150 tysięcy ton śmieci rocznie zwożonych z Warszawy i gmin ościennych.
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2012, 07:57
Post: #3

- hałas Aleji Krakowskiej;
- w niedalekiej przyszłości – sąsiedztwo trasy szybkiego ruchu N-S –
za torami w kierunku Grójeckiej – uciązliwość dla mieszkańców
budynku A;
- punkt skupu złomu tuż pod budynkiem – podejrzana klientela z
podejrzanymi pakunkami;
- brzydkie baraki obok bloku;
- myjnia samochodowa pod oknami zarówno budynku A, jak i B;
- okna PCV;
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 09:23
Post: #4

Wadą jest kwestia użytkowania wieczystego. Po pierwsze, niezrozumienie budzi taka sama cena za metr mieszkania, do którego przynależy grunt (własność) i mieszkania do którego przynależy prawo użytkowania wieczystego części gruntu pod budynkiem. W pierwszym przypadku mamy dwie własności w tej samej cenie - w drugim jesteśmy właścicielem tylko mieszkania - można taki grunt wykupić ale to kosztuje - proszę mi wierzyć - całkiem sporo. Po drugie, wiązać się to będzie w przyszłości z różnymi kosztami takiego mieszkania (podatek od własności nieruchomości vs. roczna opłata za użytkowanie wieczyste gruntu). Należy pamiętać, że przy aktualizacji koszt użytkowania wieczystego może wzrosnąć. Czasem jest to niewielki wzrost, a czasem ogromny (np. kilkaset procent). Po trzecie: nie wiadomo jak utworzy się wspólnota - czy odrębnie dla budynku A i B, czy wspólnie. Właściciele obu części mogą mieć różne cele. Przy dwóch wspólnotach (zwracam uwagę, że w dokumentach deweloper opisuje budynki A i B jako przyległe ścianami szczytowymi, a nie jeden budynek) kłopotliwe mogą być kwestie części wspólnych. Przy jednej wspólnocie mogą powstać trudności w ustaleniu konsensusu co do wielu kwestii 9prosze zwrócić uwagę, że jest tu 355 mieszkań - to co najmniej tyle głosów)

Kolejną wadą jest wyjazd z garażu na al. Krakowską. Nie wiem, czy Państwo próbowali wyjeżdżać na z Biura Sprzedaży przy większym ruchu. O ile jadą Państwo w stronę Hynka/Łopuszańskiej - jest to mniejszy problem. Jeśli natomiast jadą Państwo do centrum - to już problem - trzeba przeskoczyć 3 pasy. W przyszłości można by rozważyć "pas rozpędowy" w stronę Hynka i pas "do zjazdu" z al. Krakowskiej (choć można korzystać z drugiej bramy) oraz poszerzenie wjazdu (ciężko się minąć jeśli ktoś wyjeżdża i wjeżdża do myjni/biur, czy go garażu) - nie wiem czy teren należy do miasta i czy to nimi należałoby pertraktować takie rozwiązanie (jeśli oczywiście wspólnota uzna je za celowe).
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów
Partnerzy serwisu: Warszawa.cz , Krakowm.pl ,

Dom Wawa