Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 16 Głosów - 2.19 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ELSNERA 9, Mokotów (S.M. Służew nad Dolinką)
15-03-2012, 08:48
Post: #1

Nowe mieszkania na Mokotowie przy ulicy Elsnera 9 (ceny, opinie)

Bardzo pomocnym wyróżnikiem inwestycji jest znakomita komunikacja miejska: Metro Służew, linie tramwajowe i autobusowe, a tez bogata infrastruktura techniczna i społeczna (szkoły, przedszkola, doskonale wyposażone place zabaw, obiekty sportowe, bliskość galerii handlowych), która mieści się w obrębie pięknie położonego osiedla "Służew nad Dolinką".

Budynek będzie miał wysokość od VII do XI kondygnacji nadziemnych w którym powstanie 113 mieszkań, w tym 69 mieszkań dwupokojowych oraz 44 lokalu mieszkalnego trzypokojowe, każde co najmniej z 1 balkonem. Lokalu na parterze będą posiadały zejścia na wewnętrzne patio dostępne jedynie dla mieszkańców budynku.

Budynek wyprodukowany zostanie - jak wszystkie dotychczas - w wysokim standardzie. Zaplanowana została również pubudzajaca ciekawosc "mała architektura". Monitoring wizyjny z rejestracją obrazu obejmie wnętrze i otoczenie budynku oraz dodatkowo windy. Nową inwestycję Spółdzielni, analogicznie jak poprzednie, będzie charakteryzowała estetyczna forma i dbałość o detale architektoniczne, a także staranność wytworzania i wykończenia. Paleta kolorystyczna elewacji budynku zostanie przygotowana w ciepłej, kremowej tonacji. Na wysokości I kondygnacji elewacja zostanie wykończona naturalnym kamieniem.

Co myślicie o tej inwestycji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 21:22
Post: #2Odpowiedz cytując ten post
23-05-2012, 20:51
Post: #3

Myślę, że ta inwestycja to przekręt. Jest wyrok sądu nakazujący rozbiórkę. Współczuję tym, którzy dali się nabrać zarządowi spółdzielni.
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2012, 08:19
Post: #4

Gwoli ścisłości: jest NIEPRAWOMOCNY wyrok sądu "upoważniający wnioskodawców <tj. pana A.B. i panią M.O. -nie wiem, czy życzą sobie upubliczniania ich nazwisk-> do usunięcia na koszt dłużnika <tj. SM Służew nad Dolinką> budowli postawionej przy ul. Elsnera 9 w Warszawie". SMSND od wyroku się odwołała. Natomiast (póki co) w polskim prawie nakaz rozbiórki budowli może wydać inspektor nadzoru budowlanego a nie sąd rejonowy. Tymczasem, podobno, inspektor nadzoru nie ma zastrzeżeń do tej budowli.
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2012, 15:59
Post: #5

Skoro jest wyrok, taki a nie inny znaczy, że jest jakaś niezła przewałka z tym budynkiem. Za darmo sąd takiego wyroku nie daje. Inspektor nie bada legalności tylko czy postawiony zgodnie z normami. Sam budynek może spełniać normy (większość samowoli budowlanych normy spełnia), nie w tym rzecz. Skoro sąd wydał taki wyrok oznacza to, że budynku nie było wolno budować. Wniosek jest taki, że zarząd tamtej spółdzielni ma "w poważaniu" polskie sądy. A może łapówka była za mała? Tak czy inaczej wielki smród.
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2012, 04:54
Post: #6

A może znaczy to, że jakiś asesor chciał być ważny i podjął takie, a nie inne postanowienie??? ;-) Istnieje w prawie domniemanie niewinności, więc poczekajmy na werdykt sądu II inst.
Odpowiedz cytując ten post
07-06-2012, 15:12
Post: #7

Nie asesor tylko Sąd. Nie wyrok lecz postanowienie upoważniające...
Więcej informacji + treść postanowienia na forum: http://www.forumsnd.domwawa.pl/index.php


sorry: nie chce się wkleić prawidłowy link. Uparcie wyskakuje reklama. Trzeba wejść na fora i na forumsnd
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2012, 21:29
Post: #8

Jak zwał, tak zwał. Nie wyrok, tylko postanowienie. Co za różnica? Budynek jest do rozbiórki i tyle. Co zmieni sąd II instancji? Zalegalizuje budynek? Skoro dwoje, jakichś ludków z osiedla, uzyskało takie postanowienie (wyrok?), a prezesi pomimo dziesiątek prawników i milionów złotych na łapówki przegrali znaczy, że ten budynek to jakiś strzszny smród. Dziwię się, że ci kolesie z zarządu i rady nadzorczej jeszcze tam rządzą i nie siedzą w ciupie. MOże prokuratorzy dostali mieszkanka w tym bloku? Będzie wesoło.
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2012, 15:25
Post: #9

Te komentarze o tum że jest to budynek do rozbiurki to jest to oszczerstwo. Ta spóldzielnia jest bardzo dobzre zarządzana i jest to najpiękniejsze osiedle w całej Warszawie. Panowie praezesi z panem Jakubcem i zwłaszcza z Panem Baranowskim na czele dokładają wszelkich starań, żeby to osiedle nie popadło w ruine. Tyle pieniędzy ile oni wydali na remąty tych wszystkich zdewastowanych blokow to by nikt nie wydał. Oni nie tylko, że to wszystko wyremątotowali, ale również i kilka bloków oraz całe centrum chandlowe wybudowali. To tylko dzięki ich uporowi mieszkańcy osiedla będą mogli się cieszyć w wielopiętrowych budynków garażowych i nowych bloków. W jednym będzie przychodnia z ośrodkiem zdrowia na miejscu pochylni gdzie się schodzi do metra zmaist przestarzałej pochylni bedzie kilka nowoczesnych qwind. oraz nowoczesna siedziba spółdzielni z salą kinowo-teatralną na przedstawienia przedstawicieli tam gdzie teraz jest prywatny parking.
Odpowiedz cytując ten post
14-06-2012, 08:26
Post: #10

Nie kłam!!!!
Jest podany link do forum na którym JEST postanowienie sądu (nieprawomocne - więc II instancja może go zmienić).

Robienie remontów to jest obowiązek prezesów. Łaski nie robią i nie wykładają na remonty swoich pieniędzy. Może jeszcze należy im podziękować za to, że pojawiają się w ogóle w pracy...

Prezesi centrum handlowe wybudowali???!!!! To ładnie muszą zarabiać skoro stać ich na własne centrum handlowe. Takie małe to min. 100mln. A gdzie wybudowali ??? W Polsce, czy w kraju gdzie nie ma ekstradycji??
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2012, 13:58
Post: #11

Członkowie spółdzielni, którzy uzyskali postanowienie dot. rozbiórki opierali się na tym, że spółdzielnia podjęła decyzję przez niewłaściwy organ, tj. zebranie przedstawicieli zamiast walnego zgromadzenia. Kilka lat temu zmieniło się prawo spółdzielcze i spółdzielnie miały zmienić status i powoływać walne zamiast przedstawicieli. Jednak z powodów protestów statut w tej spółdzielni nie został zmieniony i dalej funkcjonowali przedstawiciele. Ostatnio jednak Sąd Najwyższy w składzie 7 sędziów orzekł, że organ ten w takich spółdzielniach działa prawomocnie, więc argumentacja tych członków mieszkańców zostaje obalona.
Odpowiedz cytując ten post
01-08-2012, 21:49
Post: #12

W jakimś poście wyżej ktoś napisał, że w siedzibie spółdzielni będzie kino - teatr! Myślę, że kino i teatr to już jest!!!
Niestety lekceważenie prawa przez prezesów tej spółdzielni spowodowało, że prawo do rozbiórki tej inwestycji jest PRAWOMOCNE!!!
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2012, 12:12
Post: #13

Szanowni Państwo,

w związku z treściami zawartymi na niniejszym forum dotyczącymi inwestycji przy ul. Elsnera, wszystkie osoby zainteresowane tą sprawą uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt ze Spółdzielnią (sekretariat@smsnd.pl lub telefonicznie, pod numerem (022) 543-92-00).

Udzielimy Państwu wszelkich informacji, zaprezentujemy nasze stanowisko w tej sprawie oraz udostępnimy materiały źródłowe.

Z poważaniem,

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Służew nad Dolinką"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów
Partnerzy serwisu: Warszawa.cz , Krakowm.pl ,

Dom Wawa