Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 13 Głosów - 2.08 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D 303 Umowa przedwstępna
16-03-2012, 17:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2012 18:45 przez domator.)

Przy Dywizjonu 303 (ED Invest): Co sądzicie o umowie przedwstępnej czy ktoś z Was już czytał?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2013, 22:25

rozumiem ze to ta umowa rezerwaycjna?
14-05-2013, 22:20

Witam, jestesmy zainteresowani zakupem mieszkania w tym bloku. Prosze tych, ktorzy juz kupili o informacje czy podpisywaliscie tylko umowy rezerwacyjne czy przedwstepne tez? czy na ich podstawie dostaliscie kredyt? Czy podpisaliscie juz ostateczne umowy deweloperskie? Czy ktos sprawdzal czy nie zawieraja klauzul niedozwolonych? Z gory dzieki za odpowiedzi.
16-05-2013, 11:28

Ja podpisywałam umowę przedwstępną i taka zaakceptował mi bank przy staraniu sie o kredyt. Umowe o zakupie mieszkania również podpisywałam i tą także musiałam zanieść do banku. Co do niedozwolonych klauzur to zawsze sami możecie to sprawdzić i spytać o elementy które budzą wasze wątpliwości....

Deweloper mi np przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy pokazał wzór jak moze wyglądać ostateczna umowa,. oczywiście bez wypełnionych danych co do lokalu - takie inblanko.
16-05-2013, 13:31

my za to zamiast umowy podpisywaliśmy akt notarialny.. także były to dodatkowe (duże koszty) które pokrywaliśmy na pół z deweloperem, więc z tego co się orientuje już nie jest podpisywana umowa deweloperska tylko własnie akt notarialny.
16-05-2013, 14:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2013 14:36 przez Berto.)

(16-05-2013 13:31)Gość napisał(a):  my za to zamiast umowy podpisywaliśmy akt notarialny.. także były to dodatkowe (duże koszty) które pokrywaliśmy na pół z deweloperem, więc z tego co się orientuje już nie jest podpisywana umowa deweloperska tylko własnie akt notarialny.

Tak dla doprecyzowania...
Jako pierwszą podpisujemy umowę rezerwacyjną... Jest ona wystarczająca do spytania o kredyt w banku... W przypadku odmowy kredytu umowa przewiduje rozwiązanie bez konsekwencji... (m. in. pełny zwrot opłaty rezerwacyjnej)
Następnie podpisuje się umowę deweloperską w formie aktu notarialnego. Koszty notarialne są pokrywane po połowie przez klienta i dewelopera.
Ta umowa już jest wiążąca i obwarowana wieloma szykanami dla obu stron...

(16-05-2013 13:31)Gość napisał(a):  my za to zamiast umowy podpisywaliśmy akt notarialny.. także były to dodatkowe (duże koszty) które pokrywaliśmy na pół z deweloperem, więc z tego co się orientuje już nie jest podpisywana umowa deweloperska tylko własnie akt notarialny.

Tak dla doprecyzowania...
Jako pierwszą podpisujemy umowę rezerwacyjną... Jest ona wystarczająca do spytania o kredyt w banku... W przypadku odmowy kredytu umowa przewiduje rozwiązanie bez konsekwencji... (m. in. pełny zwrot opłaty rezerwacyjnej)
Następnie podpisuje się umowę deweloperską w formie aktu notarialnego. Koszty notarialne są pokrywane po połowie przez klienta i dewelopera.
Ta umowa już jest wiążąca i obwarowana wieloma szykanami dla obu stron...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów
Partnerzy serwisu: Warszawa.cz , Krakowm.pl ,

Dom Wawa